ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարն ու պատգամավորները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորների հետ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ու խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանն ու Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորներ Դավիթ Մելքումյանի եւ Գեղամ Ստեփանյանի հետ:
Լիլիթ Մակունցը, ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում, ընդգծել է Արցախի նորընտիր խորհրդարանի քաղաքական ուժերի հետ տարբեր ոլորտներում համագործակցության կարեւորությունը, միասնական աշխատանքային օրակարգ ձեւավորելու անհրաժեշտությունը:
Խմբակցության ղեկավարը նաեւ կարեոր է համարել երկու երկրների խորհրդարանականների միջեւ ոչ պաշտոնական հանդիպումները, որոնց ընթացքում քննարկման առարկա են դառնում բազմաբնույթ հարցեր:
«Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Մելքումյանը խոսել է Արցախի երիտասարդության առջեւ ծառացած խնդիրներից, շեշտադրել է նրանց համար ուսումնառության եւ աշխատանքի բարենպաստ պայմանների ստեղծման կարեւորությունը:
Նույն խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանն անդրադարձել է Արցախի բուհական համակարգին, կարեւորել բուհերի դասավանդման գործընթացում որակյալ մասնագետների ներգրավումը:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը կարեւոր ձեռքբերում է համարել այն հանգամանքը, որ այսօր շատերը ցանկանում են իրենց զինվորական պարտքը կատարել Արցախի Հանրապետությունում, ինչն, ըստ նրա, նաեւ անվտանգային խնդրի լուծում է:

Head and Deputies of RA NA My Step Faction Meet with Deputies of AR NA Democratic Party of Artsakh Faction
On September 18, the Head of the RA NA My Step Faction Lilit Makunts and the deputies of the Faction Andranik Kocharyan and Ruben Rubinyan met with the deputies of the Democratic Party of Artsakh Faction of the Parliament of Artsakh Republic Davit Melkumyan and Gegham Stepanyan.
Welcoming the guests in the Parliament of Armenia, Lilit Makunts underlined the importance of cooperation in different spheres with the political forces of the newly elected Parliament of Artsakh in different spheres and necessity of forming a united working agenda.
The Head of the Faction has also considered important the non-official meetings of the two countries’ parliamentarians, during which diverse issues become a subject of discussion.
The deputy of the National Assembly of Artsakh Republic Davit Melkumyan talked about the problems facing the youth of Artsakh, stressed the importance of creating favourable conditions for studying and work.
The deputy of the same Faction Gegham Stepanyan referred to the higher educational institutional system of Artsakh and emphasized the involvement of qualified specialists in teaching in the higher educational institution.
The RA NA deputy Andranik Kocharyan has considered as an important achievement the fact that today most of the young people want to fulfill their military duty in Artsakh Republic, which, according to him, is also a solution of security problem.