ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավարն ու պատգամավորները հանդիպել են ԱՀ ԱԺ «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորների հետ
ՀՀ ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար Լիլիթ Մակունցն ու խմբակցության պատգամավորներ Անդրանիկ Քոչարյանն ու Ռուբեն Ռուբինյանը սեպտեմբերի 18-ին հանդիպել են Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի «Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավորներ Դավիթ Մելքումյանի եւ Գեղամ Ստեփանյանի հետ:
Լիլիթ Մակունցը, ողջունելով հյուրերին Հայաստանի խորհրդարանում, ընդգծել է Արցախի նորընտիր խորհրդարանի քաղաքական ուժերի հետ տարբեր ոլորտներում համագործակցության կարեւորությունը, միասնական աշխատանքային օրակարգ ձեւավորելու անհրաժեշտությունը:
Խմբակցության ղեկավարը նաեւ կարեոր է համարել երկու երկրների խորհրդարանականների միջեւ ոչ պաշտոնական հանդիպումները, որոնց ընթացքում քննարկման առարկա են դառնում բազմաբնույթ հարցեր:
«Արցախի ժողովրդավարական կուսակցություն» խմբակցության պատգամավոր Դավիթ Մելքումյանը խոսել է Արցախի երիտասարդության առջեւ ծառացած խնդիրներից, շեշտադրել է նրանց համար ուսումնառության եւ աշխատանքի բարենպաստ պայմանների ստեղծման կարեւորությունը:
Նույն խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Ստեփանյանն անդրադարձել է Արցախի բուհական համակարգին, կարեւորել բուհերի դասավանդման գործընթացում որակյալ մասնագետների ներգրավումը:
ՀՀ ԱԺ պատգամավոր Անդրանիկ Քոչարյանը կարեւոր ձեռքբերում է համարել այն հանգամանքը, որ այսօր շատերը ցանկանում են իրենց զինվորական պարտքը կատարել Արցախի Հանրապետությունում, ինչն, ըստ նրա, նաեւ անվտանգային խնդրի լուծում է:

Встреча руководителя и депутатов фракции “Мой шаг” НС РА с парламентариями фракции “Демократическая партия Арцаха” НС Республики Арцах
18 сентября руководитель фракции “Мой шаг”   Л.Макунц и депутаты фракции А.Кочарян и Р.Рубинян встретились с парламентариями   фракции “Демократическая партия Арцаха” Республики Арцах Д.Мелкумяном и Г.Степаняном.
Л.Макунц, приветствуя гостей в парламенте Армении, подчеркнула важность сотрудничества с политическими силами новоизбранного парламента Арцаха в различных сферах, необходимость разработки общей рабочей повестки дня.
Руководитель фракции также особо выделила важность неофициальных встреч парламентариев двух стран, в ходе которых предметом обсуждения становятся разнообразные вопросы.
Депутат фракции “Демократическая партия Арцаха” Д.Мелкумян коснулся стоящих перед молодежью Арцаха проблем, подчеркнул важность создания благоприятных условий для ее обучения и работы.
Депутат той же фракции Г.Степанян обратился к вузовской системе Арцаха, подчеркнул важность привлечения в процесс преподавания в вузах квалифицированных специалистов.
Депутат НС Армении А.Кочарян счел важным достижением желание многих исполнять свой воинский долг в Республике Арцах, что, по его мнению, решает также проблему безопасности.